NOC V ZUŠ

2019

Tento školský rok už 3.ročník školskej nočnej akcie „NOC V ZUŠ“. Tentoraz s témou „CIRKUS“. Aj my dospelí sme pocítili túžbu vrátiť sa do detských čias, preto sme akciu obohatili aj o LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD vo Vrútkach. Ďakujeme všetkým, ktorí si v piatok večer našli čas a pridali sa k nám.
Našich žiakov čakal pestrý program vo všetkých odboroch. Tanečníci si vyskúšali výtvarnú kreativitu, výtvarníci pohybovú zručnosť, hudobníci herecké vlohy a budúci herci rozvíjali spevácky talent. O naše brušká sa postarala nekonečná pizza, ktorú sme vytancovali na nočnej diskotéke.

Po polnoci sa naše triedy zmenili na detské izby, kde sme luxus domova vymenili za pyžamkové teplo v spacákoch. V sobotu ráno nás v škole čakali raňajky o ktoré sa postarali p. učiteľky a šup domov. Ďakujeme všetkým pedagógom, ktorí dobrovoľne zabúdajú na svoj voľný čas, rodiny a zo svojej profesie robia s láskou poslanie. Opäť to raz stálo za to! 

POĎAKOVANIE ZA ÚRODU V KRPEĽANOCH

2019

V nedeľu 20.10.2019 sme sa s našimi žiakmi zúčastnili slávnostného dňa v Krpeľanoch.
V tunajšom evanjelickom kostole Sv. Trojice sme prispeli programom ku dňu „Poďakovania za úrodu“. Vystúpili žiaci hudobného odboru pod vedením našich pedagógov – Bc. Adely Ľachkej, Mariana Kramára a Mgr. Jozefíny Furcoňovej. Interiér kostola skrášlili výtvarné práce žiakov výtvarného odboru elokovaného pracoviska Krpeľany pod vedením Mgr. Kataríny Barbuščákovej.

150. VÝROČIE STANISLAVA ZACHARA

2019

Mesto Vrútky a Združenie Brána Turca usporiadali pri príležitosti 150. výročia narodenia architekta a staviteľa Stanislava Zachara výstavu v kultúrnej sále Kriváň. Kultúrny program obohatili žiaci školy SEBASTIÁN KONTRA, pod vedením Mgr. Štefana Kapalu a LESIA PAULÍKOVÁ, pod vedením Mgr.art. Lucie Pavič.

„VIAC BOŽEJ MILOSTI AKO ĽUDSKEJ ZLOSTI…“
Tak znie motto vyryté na pamätníku venovanému T. G. Masarykovi z roku 1926, ktoré dalo Mesto Vrútky obnoviť. Pamätník sa nachádza pri Základnej umeleckej škole Frica Kafendu. Bol postavený z iniciatívy členiek Dorastu Československého Červeného kríža. Návrh pomníka a pôvodných tabúľ pripravili vtedajší miestni učitelia Kubišta a Rakušan pod stavebným dozorom staviteľa Stanislava Zachara. Obnovený pamätník odhalil primátor mesta Branislav Zacharides a etnografka, historička a muzeologička Zora Mintalová Zubercová.

SPOLOČNÁ VÝSTAVA VÝTVARNÉHO ODBORU

2019

Dňa 15.10.2019 o 17.00 hod. v koncertnej sále ZUŠ Frica Kafendu.

Realizácia plagátu – Mgr. Martin Novysedlák

DNI MESTA VRÚTKY

2019

V piatok 20.9.2019 obohatili naši žiaci z hudobného a tanečného odboru slávnostný program s názvom „DNI MESTA VRÚTKY“ pri príležitosti 764. výročia prvej písomnej zmienky.

SPOLUPRÁCA - BURRA

2019

Stála výstava žiakov výtvarného odboru v priebehu školského roka 2019/2020 v príjemnom prostredí reštaurácie BURRA vo Vrútkach. Vychutnajte si úspech svojho dieťaťa práve v tomto krásnom prostredí.

Výtvarné práce sú pravidelne menené pedagógmi výtvarného odboru ZUŠ Frica Kafendu Vrútky.

SPOLUPRÁCA - DECOR

2019

Stála výstava žiakov výtvarného odboru v priebehu školského roka 2019/2020 v príjemnom prostredí kvetinárstva DECORE v Priekope. Vychutnajte si úspech svojho dieťaťa práve v tomto krásnom prostredí.

Výtvarné práce sú pravidelne menené pedagógmi výtvarného odboru ZUŠ Frica Kafendu Vrútky.

SME V OBRAZE

2019

Ani počas letných prázdnin sme nezaháľali a pripravili sme PRE VÁS nové estetické chuťovky. Vitajte v našich prerobených priestoroch. Nové oznamy nájdete aj vo vstupnej chodbe – „SME V OBRAZE“.

V novom školskom roku 2019/2020 sme PRE VÁS pripravili vo vstupnej novej chodbe milú akciu „Pripni si želanie“. Ďakujeme, že ste…

2019
Close Menu